Prodejní strategie

Prodejní strategie

Prodejní strategie zahrnuje komplexní proces, který je velmi individuální a odvíjí se od požadavků a možností klienta a od typu nemovitosti. 

Základní oblasti, které by měla prodejní strategie obsahovat, jsou cenová strategie a strategie marketingové propagace nemovitosti. Obě tyto oblasti se navzájem prolínají a ovlivňují a je třeba je správně nastavit na základě společné domluvy klienta s realitním makléřem. Je třeba zmínit, že cena nemovitosti se může v průběhu prodeje nemovitosti měnit v návaznosti na úspěchu zvolené inzerce a propagace nemovitosti. 
Pokud svou nemovitost potřebujete z jakéhokoli důvodu prodat co nejdříve (např. do měsíce), bude se prodejní strategie lišit od té, kdy je na prodej čas půl roku.

Jak zvolit správnou prodejní strategii?

Volba prodejní strategie je založena na analýze potřeb a očekávání klienta. Snažím se po domluvě s majitelem prodávané nemovitosti vždy vybrat ty nejefektivnější nástroje realitního marketingu, které ovlivní úspěšný prodej nemovitosti. 

Propagace prodeje nemovitosti je klíčový parametr, nelze ji podceňovat a je třeba využít online i offline nástroje pro inzerci, tak aby se rozšířil okruh zájemců. 

Mezi online nástroje realitního marketingu patří především inzerce na sociálních sítích (facebook, instagram, Linkedin), placené kampaně (Sklik, Google,..), inzerce na realitních portálech (Sreality, reality.cz) nebo vytvoření vlastního webu nemovitosti. 

  • Dalším předpokladem pro úspěšný prodej nemovitosti je home staging a kvalitní fotografie interiéru i exteriéru od profesionála. U nás je již samozřejmostí tvorba 3D fotografií, virtuálních 3D prohlídek nebo leteckých snímků z dronu.

Můžete si být jistí, že na sobě neustále pracuji a v oblasti prodejních strategií se vzdělávám, tak abych z prodeje Vaší nemovitosti udělal tu nejlepší zkušenost.