Homestaging a focení

Home staging a focení

Co je home staging?

Home staging je příprava nemovitosti k prodeji s cílem zvýšit její atraktivitu pro co nejvyšší počet potencionálních zájemců, aby vynikla nad konkurencí na trhu, prodala se v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu. 

Home Staging nemovitosti k prodeji kupujícím umožňuje vidět dům takový, jaký opravdu je, bez rušivých dojmů. Smyslem home stagingu je, aby si potencionální nový majitel dokázal představit, že v nemovitosti bude sám žít. 

Tato služba spočívá v přípravě designu, organizaci prostoru a místnosti. Při profesionálním home stagingu je důležité představit si potenciálního kupce a tomu přizpůsobit styling nemovitosti. 

V závislosti na stavu nemovitosti dochází v rámci home stagingu k přesunu či doladění nábytku, k opravám drobných závad (nalomené dlaždice či chybějícího úchytu u skříňky), k výmalbě a k úklidu a především ke vkusné dekoraci prostoru. I maličkosti jako výměna závěsů a přehozů, správné umístění květiny, obrazu či dekoračního polštářku mohou interiéru dodat kouzlo a šmrnc. 

Takto upravený prostor je připravený k profesionálnímu focení či k tvorbě prezentačního videa pro inzerci, která je v dnešní době nezbytností a má vliv na počet vážných zájemců a tím pádem zvýšení kupní ceny. Tyto činnosti vždy provádí odborník v oboru.

V rámci focení a prezentace nemovitosti nabízíme: 

  • 3D fotografie 
  • 3D virtuální prohlídky (Matterport) – pohyb skrze naskenovaný prostor z jakéhokoliv úhlu
  • Natáčení dronem – slouží především k ucelení představy o nemovitosti